Gródek nad Dunajcem miejscowość turystyczna nad Jeziorem Rożnowskim

Piękne jeziora występują w wielu regionach naszego kraju. Prym wiodą oczywiście Mazury ale nie wolno zapominać o Ziemi Lubuskiej, Małopolsce czy Pojezierzu Drawskim. Systematycznie rośnie popularność agroturystyki czyli wakacji na wsi, ta forma turystyki szczególnie dobrze rozwija się właśnie nad jeziorami. Połączenie wypoczynku nad jeziorem z agroturystyką doskonale się sprawdza.

Gródek nad Dunajcem jest to mała miejscowość otoczona dziewiczymi lasami nad pięknym jeziorem, która należy do lubianych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. W Gródku nad Dunajcem powinno się spędzić wolne chwile na wędrówkach, pływaniu żaglówkami, kajakami oraz statkami, a także mieszczą się tu liczne kawiarenki, domy letniskowe oraz smażalnie ryb. Nad jeziorem można także pożyczyć łódki wiosłowe, kajaki czy rowery wodne, a także bytować z prawdziwie nieokiełznaną przyrodą. Nad jeziorem można znaleźć mnóstwo ośrodków wypoczynkowych, które mają właściwe zaplecze turystyczne. Wypoczynek nad jeziorem to fenomenalna opcja w stosunku do wakacji nad morzem czy w górach. Dodatkowym atutem Gródka nad Dunajcem są wspaniałe i cudne piaszczyste plaże, niespotykane pejzaże a także dobroczynny klimat. Jeśli uwielbiasz spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, lubisz przyrodę i sporty to wspaniałym sposobem na spędzenie wakacji jest przebywanie nad jeziorem.

Noclegi w Gródku nad Dunajcem:

Zielona Dolina to kompleks domków noclegowych, które poleca serwis trzypokojowy. Dla czego właśnie chcemy zaoferować wam Noclegi w Zielonej Dolinie ? Poniżej odpowiedź

Wspaniała lokalizacja Domki wczasowe położone są kilkadziesiąt metrów od jeziora.

domki w gródku nad dunajcem
Lokalizacja domków wczasowych blisko jeziora

Kolejnym atutem jest dostęp do prywatnej plaży. Jeżeli zależy wam na prywatności, ciszy i spokoju koniecznie zarezerwuj jeden z domków. Dodatkowym atutem są wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz plac zabaw dla dzieci.

Nowoczesny wystrój i wygląd pokoi. Domki zostały wybudowane na przestrzeni kilku miesięcy wstecz, są luksusowe i wyposażone w potrzebne każdemu turyście dodatki:

Pokój noclegowy należący do grupy domków
Pokój noclegowy należący do grupy domków Zielona Dolina

 

Jakie apartamenty oraz ich cena i wyposażenie oferują domki Zielona Dolina:

Zielona Dolina w Gródku nad Dunajcem z zewnątrz
Zielona Dolina w Gródku nad Dunajcem z zewnątrz

Dane teleadresowe:

Telefon

+48 664 143 528
+48 795 131 886

Adres

33-318 Gródek nad Dunajcem
GPS: N49.751869| E20.736571

Email

zielona.dolina.info@gmail.com

WWW:  http://domki-grodek.pl

Jak dojechać:

Kilka ciekawostek dotyczących Gródka nad Dunajcem:

Teraz Gródek nad Dunajcem jest siedzibą gminy, w skład jakiej wstępują: Gródek nad Dunajcem, Rożnów, Bartkowa-Posadowa, Jelna-Działy, Jelna, Podole-Górowa, Lipie, Przydonica, Przydonica-Glinik, Roztoka-Brzeziny, Sienna, Zbyszyce, Bujne, także Tropie.

Co możecie spotkać, lub z czego skorzystać zwiedzając Gródek nad Dunajcem:

  • Widok na Tatry oraz Jezioro Rożnowskie,
  • Zaporę wodną w Rożnowie,
  • Rejs łódką po Jeziorze Rożnowskim,
  • Park linowy Lemur Park,
  • Kompleks obiektów zabytkowych w Rożnowie.

Jezioro Rożnowskie – to sztuczny zbiornik wodny powstały w wyniku spiętrzenia rzeki Dunajec, spełniający w tym samym czasie zadania zbiornika zasobnikowego także ochronnego. Jego powierzchnia wynosi 1600 ha, o maksymalnej głębokości około 31 m, gdzie długość zbiornika wynosi 22 kilometry, a długość linii brzegowej wynosi około 56 km. Pojemność całkowita podawana jest w 193 mln m³. Jezioro Rożnowskie pomijając wymienione już zadania, pełni również funkcje: krajoznawczą i rekreacyjną. Nazywane swego czasu „Sądeckim Morzem” aktualnie stanowi jedną z najistotniejszych atrakcji powiatu sądeckiego.

Atrakcyjna miejscowość turystyczna Gródek nad Jeziorem Rożnowskim co roku gromadzi dużą rzeszę turystów, jeśli do tej pory nie byłeś w tym rejonie koniecznie powinieneś to zrobić.

Wypoczynek w gospodarstwie rolnym, daje szansę brania udziału w powszednich obowiązkach mieszkańców, korzystania z plonów gospodarstwa i obserwowania natury – to rodzaj oferty turystycznej, która w Polsce może być różnorodna, a zyskuje ciągle wzrastającą popularnością. Obfita roślinność składająca się z wielu gatunków drzew i krzewów stanowi niesamowity klimat tego miejsca a także dostarcza mnóstwo przyjemnych wrażeń. Wielkim walorem wakacji na wsi jest wszechobecny las, a czyste powietrze i ciepłe wieczory czynią, iż jest to istny raj dla całej rodziny. Wędkowanie, wędrówki, jazda konno i wycieczki rowerowe to również znakomita frajda i wypoczynek. Agroturystyka to także relaksujące wieczory spędzone w gronie najbliższych osób, a dla pragnących sportowych zmagań są interesujące gry i zabawy. Na wsi warto zaznać multum niepowtarzalnych chwil, poznać magię życia wiejskiego, a także zaznajomić się z kulturą, kuchnią oraz obyczajami tu panującymi. Urlop na wsi to również czynny odpoczynek za pomocą jazdy konno, zbierania jagód, grzybów czy kąpieli w rzece. Dużym walorem tego rodzaju urlopu jest niski koszt przebywania w danym gospodarstwie rolnym. Na chwilę obecną agroturystyka kwitnie faktycznie we wszystkich rejonach naszego kraju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *