Przenośny klimator do małych pomieszczeń

W wielu mieszkaniach posiadanie klimatyzacji jest niemożliwe, najczęściej z powodu stanu technicznego i konstrukcji samego mieszkania. Niektórzy nie mogą, lub nie chcą, montować klimatyzacji w mieszkaniu wynajmowanym, z którego kiedyś będą musieli się wyprowadzić.

Klimatory do prywatnego mieszkania

klimator przenośny bez ruryKlimatyzatory są również uznawane za dość niewygodne w użytku urządzenia, które muszą mieć dojście do wentylacji lub na zewnątrz pomieszczenia, gdzie odprowadzać będą nagrzane powietrze. Dla osób które nie mogą lub nie chcą instalować systemów klimatyzacji, idealnym rozwiązaniem okazują się być klimatory. Klimator to urządzenie które ma za zadanie obniżać temperaturę w pomieszczeniu i nawilżać powietrze w najbliższym otoczeniu, używając w tym celu oparów chłodzonej przez urządzenie wody. Nie jest to urządzenie tak wydajne jak pełnoprawna klimatyzacja, i nie ma tak dużej skuteczności, aczkolwiek w większości przypadków wystarcza w zupełności by w pomieszczeniu utrzymywać komfortową temperaturę w dowolnym momencie. Mały klimator przenośny bez rury jest również o wiele tańszy niż duży klimatyzator, co jest ogromną zaletą dla osób z niewygórowanym budżetem, który nie wystarcza na zakup drogiego urządzenia klimatyzacyjnego oraz jego montażu w domu. Mnóstwo takich klimatorów nie ma gabarytów większych niż butelka wody, i mogą one być zabierane wszędzie, zarówno do pracy jak i w podróż.

Wbudowana funkcja nawilżania powietrza jest ogromną zaletą dla wielu osób, zwłaszcza tych które mają problem z pełnowymiarową klimatyzacją i osuszaniem powietrza, jakie zazwyczaj wywołuje. W sklepach budowlanych oraz u producentów systemów klimatyzacji można dostać najróżniejsze rodzaje klimatorów, przeznaczonych do pomieszczeń o odmiennej powierzchni.