Zakopane i jego malownicze okolice

Jeśli szukasz nie zapomnianych przeżyć, wspaniałych malowniczych krajobrazów to jak najszybciej musisz odwiedzić Zakopane. Będą Państwo zachwyceni niesamowitą góralską architekturą, życzliwością mieszkańców tej cudownej krainy.

Zakopane jest jednym z wyjątkowych miast w województwie małopolskim, jest siedzibą powiatu tatrzańskiego. Wspaniałe, górskie powietrze ukazuje nam wielkość i ogrom otaczających nas gór i daje poczucie wolności.

Zakopane jest uznawane za stolicę zimową Polski, w bezpośrednim otoczeniu Tatr jest największym ośrodkiem sportowym. Przyjeżdżając  do  Zakopanego można odwiedzić Tatrzański park Narodowy, wybrać się na spacer po niesamowitych okolicach, odpocząć od szumu miasta i zrelaksować się.

Ważne jest, aby przed wyjazdem dobrze się zabezpieczyć, i chodzi tu o kilka czynników. Należy dobrze wybrać odzież w której wybierzemy się na podbój stolicy Tatr, nie możemy zapomnieć również o odpowiednim obuwiu i prowiancie. Pozostaje do ustalenia jeszcze jedna z rzeczy a mianowicie noclegi. Aby znaleźć jak najlepsze apartamenty, możemy skorzystać z Internetu wpisując w wyszukiwarce frazy, apartamenty zakopane, lub noclegi zakopane, następnie radzę dobrze sprawdzić oferty wynajmu takich mieszkań. Wszystko bowiem zależy od prawidłowego snu a tym bardziej jeśli przez cały dzień wspinaliśmy się, a na następny dzień i kolejną wspinaczkę potrzebujemy te siły zregenerować. Wiele wspaniałych barów, karcz czy też gospód ze wspaniałą, góralską muzyka pozwolą się rozluźnić i odpocząć od miejskiego hałasu i ścisku.

Zakopane to stolica polskich Tatr. Jedni mówią, że to najpiękniejsze miejsce w Polsce, inni, że przereklamowane. Każdy jednak powinien przyjechać tu i na własnej skórze przekonać się do której z powyższych kategorii miejsce to zakwalifikować.

Ilość atrakcji, które czekają tu na nas zarówno latem jak i zimą jest ogromna. Jeśli chodzi o przyrodę to możemy wybierać w wielu rodzajach wycieczek. Na Giewont, nad Morskie Oko czy bardziej przyprawiającej o dreszcze wycieczce na Rysy, najwyższy szczyt w Polsce. Oczywiście to nie wszystko. Mamy do dyspozycji Krupówki. Chyba najbardziej znaną ulicę w Polsce. Ilość atrakcji jakie tam na nas czekają jest ogromna. Również wiele zabytkowych kościołów, muzeów i kurortów rozrywkowych pomoże zadbać o odpowiednią dawkę wiedzy i należytą formę naszego ciała.

Należy pamiętać także o wielu imprezach sportowych które odbywają się w Zakopanem. Skoki narciarskie odbywające się zarówno w lecie jak i w zimie to główna impreza sportowa odwiedzająca to miasto. Sławy pokroju Adama Małysza przechodzą tuż obok kibiców. Zresztą nie trzeba mówić jakim szacunkiem wśród zagranicznych mediów cieszy się Zakopane. Dlatego też warto przyjechać i wziąć udział w niezapomnianych przeżyciach. Wiele atrakcji podczas konkursu, ciepłe piwo, kiełbaski pomogą zadbać o dobry humor i dobrą atmosferę na Trybunach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *